شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
سال 1402، سال مهار تورم ، رشد تولید
 
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ اسفند
معاون اول رئیس جمهور؛
لزوم رفع موانع اجرایی طرح‌های آبی برخی از استان‌ها/ احداث آب‌شیرین‌کن سیستان تسریع شود
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم تأمین آب شرب مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقدامات لازم برای تسریع در احداث آب‌شیرین‌کن در این منطقه باید انجام شود تا شاهد تأمین آب شرب پایدار برای مردم آن منطقه باشیم.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم تأمین آب شرب مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقدامات لازم برای تسریع در احداث آب‌شیرین‌کن در این منطقه باید انجام شود تا شاهد تأمین آب شرب پایدار برای مردم آن منطقه باشیم. 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، به نقل  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) "محمد مخبر" در این جلسه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر را یکی از ضرورت‌های مهم کشور ارزیابی کرد و گفت: لازم است مسائل و موانع پیش‌روی توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر با فوریت برطرف شود تا در تابستان و زمان پیک مصرف مشکلی برای تامین برق مورد نیاز صنایع و خانگی وجود نداشته باشد.
وی نمایندگان وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست را مکلف کرد به منظور تسهیل احداث 4500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر، جلساتی را به صورت مستمر تشکیل دهند و موانع موجود پیش روی احداث و توسعه این نیروگاه‌ها را با اولویت برطرف کنند.
وی با تاکید بر ضرورت تسریع در تامین زمین از اراضی مورد نیاز توسط وزارت جهاد کشاورزی و همچنین صدور مجوزهای لازم توسط سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید پرچمدار توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور باشد و ضمن مطالبه‌گری جدی در این حوزه، شرایط را برای اجرای این پروژه‌ها تسهیل کند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم تامین آب شرب مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقدامات لازم برای تسریع در احداث آب شیرین کن در این منطقه باید انجام شود تا شاهد تامین آب شرب پایدار برای مردم آن مناطق باشیم.
در این جلسه که وزرای نیرو، جهاد کشاورزی،‌ معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند،‌ گزارشی از برنامه تامین برق مطمئن و پایدار براساس طرح توسعه نیروگاه‌های تجدید پذیر ارائه و اعلام شد که در پی مصوبه شورای اقتصاد جهت صدور مجوز احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر،‌ مناقصه اجرای این پروژه‌ها برگزار شده و به زودی اسامی برندگان به‌صورت عمومی اعلام خواهد شد.
همچنین به منظور تسهیل اجرای طرح توسعه نیروگاه‌های تجدید پذیر، تصمیمات لازم اعم از سرمایه گذاری،‌ تامین منابع مالی و تامین اراضی مورد نیاز اتخاذ شد.
در ادامه این نشست گزارشی از وضعیت منابع و مصارف آب در کشور و پیشرفت پروژه‌های این حوزه ارائه و تصمیمات لازم جهت سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه‌ها در نقاطی از کشور که نیازمند تسریع در اجرای طرح‌های آبی است، اتخاذ شد.
آبرسانی روستایی و اقدامات دولت سیزدهم برای تامین نقدینگی کلان پروژه آبرسانی به روستاها از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از ارائه گزارش از اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اجرا، تصمیماتی نیز برای تسریع در روند آبرسانی به روستاها گرفته شد.
در این جلسه همچنین گزارشی از طرح‌های انتقال آب از دریا ارائه و مقرر شد اقدامات لازم با استفاده از مصوبات قبلی دولت انجام شود. 
وزیر نیرو نیز گزارشی از طرح جامع آبرسانی به منطقه سیستان و بلوچستان ارائه کرد و پس از بحث و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات و دیدگاه‌های مختلف تصمیماتی نیز برای اجرای پروژه‌های مرتبط با آبرسانی به منطقه سیستان و بلوچستان خصوصا تامین اعتبار لازم برای آب شیرین کن اتخاذ شد. 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می باشد. بیانیه حریم خصوصی
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. تمامی اطلاعات شخصی کاربران که از طریق فرمهای موجود در سایت تکمیل و ارسال میشود محرمانه تلقی شده و حریم شخصی افراد کاملا محفوظ خواهد ماند.
Powered by DorsaPortal